damskie posladki

Co z tymi pośladkami – cała prawda o najpiękniejszej części kobiecego ciała

Zastanawialiście się kiedyś co takiego kryje się w kawałku mięsa i tłuszczu, na punkcie którym zwariował cały świat? Mowa oczywiście  o pośladkach, kobiecych pośladkach. Moja ciekawość nie pozwoliła mi na zbagatelizowanie tak poważnego tematu, stąd ten wpis.

Bez owijania w bawełnę, jeśli nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o … hormony.  Większe tyłki zawdzięczamy estrogenowi, który to powoduje gromadzenie się tłuszczu w pośladkach a nie w okolicy brzusznej, dlatego też, tak nierzadki jest nam widok panów z brzuszkami. Swoją drogą niektórzy dopatrują się w tym powodu naszej długowieczności. Tłuszcz zawarty w pośladkach jest zdrowszy od tego gromadzącego się w części brzusznej, który to może przyczynić się do występowania chorób serca i cukrzycy. Ujmując sprawę prosto: tłuszcz na brzuchu jest be, natomiast na pupie ok. Naukowcy zdają się twierdzić, że męska odmiana Homo sapiens sapiens instynktownie odbiera większą pupę jako oznakę zdrowia i płodności. (Ach ci mężczyźni i ich intuicja!)

Ale halo, przecież twój tyłek to nie tylko tłuszcz! To  potężne mięśnie pośladkowe,  najsilniejsze w całym twoim ciele. Nie ma żartów, to prawdziwa lokomotywa parowa dla organizmu. Są one odpowiedzialne za ruch bioder i ud oraz utrzymują nas w pozycji pionowej. Wyobraźcie sobie tylko, że posiadacz najsilniejszych mięśni pośladkowych na świecie, podnosi w przysiadzie ponad 500 kg!!!

A teraz zła wiadomość dla takich drobnodupci jak ja. Podobno kobiety o szerszych biodrach i większych pośladkach są inteligentniejsze od swoich drobniejszych koleżanek. Potwierdzone przez amerykańskich naukowców z uniwersytetu Oksford, więc ciężko z tym jakoś polemizować. Tłuszcz zmagazynowany w pośladkach i biodrach przechowuje kwasy Omega-3, które wspierają rozwój i funkcjonowanie mózgu już od początku życia płodowego. Z tego samego powodu rodzą one mądre dzieci.

Skoro więc rozwój intelektualny mój i mojego potomstwa zależny jest od wielkości moich pośladków, chyba zastanowię się jeszcze raz nad prokreacją a tymczasem idę sobie zrobić kilka serii przysiadów, tak na pocieszenie. No co? Jak się nie ma co się lubi, to wiecie..

Kasia Topa
Posts created 31

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top