Pompki, bo o nich tu mowa, to sprawdzian dla całego organizmu. Angażują do pracy mięśnie ramion, klatki piersiowej, brzucha, bioder i nóg. Unoszenie i opuszczanie całego ciężaru własnego ciała z utrzymaniem odpowiedniego napięcia, to nie łatwy test nawet dla najlepszych.

Jak wiadomo, Amerykanie na wszystko mają swoje numerki i tabelki i tak, w moim przedziale wiekowym powinnam być zdolna wykonać co najmniej 12 pompek. A jak to się ma do reszty? Zobaczcie sami.

Dla Kobiet (liczą się pompki na kolanach, tak te tzw. babskie)

20-29 lat17 – 33
30-39 lat12  – 24
40-49 lat8 – 19
50-59 lat6 – 14
60+3 – 4

Dla Mężczyzn 

20 – 29 lat35 – 44
30 – 39 lat24 – 34
40 – 49 lat20 – 29
50 – 59 lat15 – 24
60+10 – 19

I co? Jeśli jeszcze nie spełniasz powyższych wymogów? Teraz jest najlepszy moment by to w końcu zmienić, bynajmniej nie dla tabelek i statystyk a dla siebie. Tutaj znajdziesz odpowiednie wskazówki jak się za to zabrać.

pompki od podstaw

Społeczeństwo nam słabnie, tyłki  rosną, kanapy stają się coraz wygodniejsze a sklepy z żywnością zapelniają tony kolorowych opakowań. Utrzymanie ciała w dobrej formie okazało się  dla wielu wyzwaniem ponad sily. Teraz jest najlepszy moment by to zmienić. Z wiekiem wiele rzeczy, które do tej pory nie sprawiały trudności okażą się górą nie do pokonania. Pompki do dobra inwestycja na przyszłość!

Utrzymanie ciała w formie ma ogromne znaczenie dla procesu starzenia i choćby dla tego powodu powinieneś już teraz ruszyć z kanapy te swoje słodkie cztery litery i zrobić z nich pożytek, tym razem nie dla świata, dzieci, męża, żony czy sąsiada spod czwórki, a dla siebie. Zdecydowanie za mało rzeczy robimy dla siebie. 

Niech nasze czasy przyniosą światu samych pozytywnych wariatów, zdrowo zakręconych staruszków, takich na przykład jak ten pan powyżej, pełnych energii, witalności i ochoty do życia. Niech to będzie nasza era, niech świat zapełni chmara kochających życie i bardzo aktywnych pań i panów w siwych irokezach. Tego nam wszystkim życzę.

To byłoby na tyle morałów a teraz czas zakasać rękawy i przystąpić do czynów.

Źródło

http://www.nytimes.com/health

0 0 votes
Article Rating