Pewnie każdy z nas zna, chociaż jedną taką osobę, co to awokado unika jak diabeł wody święconej, wrzucając je do wielkiego wora z napisem „zakazane”. A może i ty należysz do tejże grupy? Jeśli tak, to kto wie czy to nie sama matka natura maczała w tym palce zsyłając cię tutaj w celu oświecenia. Ja ze swojej strony obiecuję, że będę kusić jak Ewa Adasia byś skosztował tego „zakazanego owocu”.

10 powodów dla których powinieneś jeść awokado

Dba o serce

-Obniża ciśnienie krwi dzięki dużej zawartość potasu (30% więcej niż w bananach) omega-3 i kwasu oleinowego. Dodatkowo jednonienasycone tłuszcze zawarte w awokado obniżają zły cholesterol, podwyższając ten dobry a witamina B6 oraz naturalny kwas foliowy utrzymują serce w dobrej formie.
-Twój mózg kocha awokado, więc i ty powinieneś. Pomaga zapobiegać chorobie Alzheimer ‘a dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 i witaminy E a lecytyna w nim zawarta wpływa korzystnie na pracę układu nerwowego.

Dba wzrok

-Bogate w antyoksydanty, w tym luteinę i zeaksantynę, które wspierają zdrowie oczu i obniżają ryzyko wystąpienia katarakty i degeneracji plamki żółtej.

odchudza

– Moje kochane, jeśli nadal wierzycie, że awokado to owoc zakazany podczas diety, to czas odstawić te prehistoryczne wierzenia w kąt. Awokado zmniejsza łaknienie a uczucie sytości jest niezwykle ważnym czynnikiem w procesie kontrolowania wagi. Jest również bogate w błonnik, co zapobiega skokom poziomu cukru we krwi i wspomaga metabolizm. I co najważniejsze prawie nie zawiera cukru.

kwas foliowy

– Awokado zawiera kwas foliowy, zalecany najlepiej w formie naturalnej kobietom w ciąży, tak ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka.

przeciwutleniacze

– Silny przeciwutleniacz, który chroni tkanki ciała przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Na niższych poziomach, witamina E może pomóc chronić serce, mózg, oczy. Wzmacnia układ odpornościowy, posiada właściwości przeciwzapalne. Wpływa korzystnie na zdrowie skóry i włosów.
Badania wykazały, że składniki odżywcze awokado mogą mieć korzystny wpływ w zapobieganiu raka prostaty i raka piersi oraz pomocne w niwelowaniu skutków ubocznych chemioterapii w niektórych komórkach .
Dodawanie awokado do posiłku zwiększa pochłanianie beta-karotenu z tego posiłku aż do 5 razy. Nie tylko samo awokado jest bardzo pożywne, ale także jego obecność może znacznie zwiększyć wartość odżywczą innych pokarmów roślinnych, które jesz.
– Ostatnie, ale najważniejsze. Awokado jest super smaczne, łatwo komponuje się z różnymi rodzajami żywności nadając im niesamowity kolor i smak. Kocham je za tę kremową konsystencję i odcień zieleni.
– Awokado należy do tzw. „czystej 15”. Jest to lista owoców i warzyw szczególnie odpornych na działanie pestycydów. O tym, że to owoc idealny świadczy także fakt, że na ten moment awokado nie jest modyfikowane genetycznie. Można jeść do woli.
Pod względem jego ilości króluje wśród owoców. Ponadto białko to jest bardzo wysokiej, jakości ze względu na pełną gamę aminokwasów.

 Zródło

http://www.avocadocentral.com/
http://draxe.com/avocado-recipes/
http://www.ewg.org/foodnews/clean_fifteen_list.php
http://authoritynutrition.com/12-proven-benefits-of-avocado/
http://thepaleomama.com/2014/02/10-health-benefits-avocados/
http://www.naturalnews.com/040067_avocado_cancer_prevention_superfood.htm
http://www.californiaavocado.com/

0 0 votes
Article Rating