Pewnie znasz choć jedną taką osobę, co to ma czelność żyć na całego i nie pytać nikogo o zdanie. Pewnie nie raz zastanawiałeś się jak to jest, że może ona wieść życie po brzegi wypełnione pasją, dostatkiem i miłością, gdy ty tymczasem zmagasz się z codziennymi problemami szarej egzystencji. Bezczelny typ – myślisz, żyje pełną parą i nikogo nie pyta o zdanie. Wydawałoby się, że dla takich świat przygotował inne reguły. Τo jak przechodzenie gry zwanej życiem na najłatwiejszym poziomie, gdy nam przychodzi zmagać się z poziomem zaawansowanym. Jakie to wszystko niesprawiedliwe!

No dobra ponarzekane, teraz czas na małą analizę. Przyznaj się, czy aby na pewno zrobiłeś wszystko by wieść życie o jakim marzysz? Te 9 rzeczy notorycznie powtarzanych, skutecznie cię od tego celu oddalają.


 

1. Przestań zaśmiecać swój umysł.

Ok mam to, otwierasz oczy, szybkim ruchem wyciągasz zaspane ciało z mroku sypialnego pokoju i nie tracąc czasu, nawet na poranną toaletę, chwytasz pewnie pilota, drugą ręką uruchamiasz laptopa, twoje ruchy przypominają teraz trochę wygibasy Keanu Reevesa w Matrixie, po chwili, już spokojny wypuszczasz nagromadzone w płucach powietrze i rozkoszując się przyjemnym dla ucha szumem budzącego się świata, zaparzasz kawę. Brawo, i tym razem zdążyłeś… zagłuszyć budzącą się duszę.

Otaczanie się potężną dawką negatywnych informacji, to masochizm w czystej postaci. Celebruj każdy poranek jakby to miał być twój ostatni a szybko dostrzeżesz w swoim życiu pozytywne zmiany.

2. Przestań żyć cudzym scenariuszem – stwórz własny.

Wykształcenie, praca, żona dzieci, praca, praca (może jakiś rozwód po drodze) emerytura, bingo (dla bardziej aktywnych ping pong) i dzierganie na drutach a potem śmierć. Od zawsze ci mówiono, że tak wygląda życie wzorowego obywatela. Bzdura, nie musisz podążać tą drogą jeśli tego nie czujesz, jest wiele innych ścieżek do przejścia i szczytów do zdobycia. Przestań powielać cudze historie, stwórz własną!

3. Przestań być więźniem swoich własnych ograniczeń.

Nie powinienem – przebiega w myślach, i dobrze, jesteś już na to za stary, za słaby, za brzydki, za głupi… naprawdę?!!

Wierz mi lub nie, ale w większości przypadkach, to niepewnie wypowiadane nie powinienem, charakteryzuje właśnie rzeczy, które bardzo powinieneś. Myślę, że w głębi i ty to wiesz, więc idź i rób co ci serducho podpowiada, bez względu na to czy masz lat 20, 40 czy 76 i dziewięć miesięcy.

4. Przestań zamartwiać się sprawami, na które nie masz wpływu.

Zdradzę ci sekret do szczęścia, gotowy? Olej to! Zlekceważ, potraktuj jak powietrze, miej to w nosie, puść mimo uszu i moje ulubione na koniec, miej to w głębokim poważaniu. Odnoszę wrażenie, że trochę przeceniamy szlachetność naszej rasy, w rzeczywistości jesteśmy małymi egoistami i to co tak naprawdę nas zajmuje w pierwszej kolejności, to my sami. Dobra wiadomość jest więc taka, że to co ty myślisz, że inni myślą o tobie (sama się w tym trochę gubię), możesz spokojnie pozostawić tam gdzie kwiatki nie rosną i szybkim krokiem podążyć w kierunku przeciwnym.
Wiesz co naprawdę odróżnia tych, którym to podobno wszystko przychodzi łatwiej niż całej reszcie? Perspektywa. Odpowiednia potrafi przemienić konika polnego w słonia. “Zmień sposób w jaki postrzegasz rzeczy a rzeczy, które postrzegasz, się zmienią” (Wayne Dyer). Takie czary.

5. Przestań podążać za ostatnimi trendami mody.

To nie przysporzy ci prawdziwych przyjaciół i sukcesu, jeśli nie pójdzie za tym silna osobowość i samoakceptacja. Mówię ci, to starta czasu. Najważniejsze to czuć się dobrze w swojej skórze i … nie marznąć. Prozaiczne, ale mam wrażenie, że wielu zapomina o podstawowej funkcji odzieży. A jeśli masz ochotę, na przykład dzisiaj, założyć ten zielony płaszcz(tak, ten co to niby taki już niemodny) – to proszę cię bardzo. Życie jest zbyt krótkie, by nie zakładać zielonych płaszczy, kiedy ma się na to ochotę.

6. Przestań się truć tylko dlatego, że inni to robią.

I w ogóle powinieneś przestać robić rzeczy tylko dlatego, że inni je robią. Oczywiście trucie się nie jest najlepszym pomysłem na życie.

7. Przestań się tłumaczyć.

Nikt tak naprawdę od ciebie tego nie oczekuje. Przestań! Jesteś na tyle wartościową osobą, by samemu wziąć odpowiedzialność za swoje życie (naprawdę!) Przestań szukać potwierdzenia słuszności swoich decyzji u innych. Musisz zrozumieć, że mogą one nie zostań zaakceptowane przez wszystkich, ale czy to coś zmienia? Jeśli nie przestaniesz przejmować się tak bardzo opiniami innych, na zawsze utkwisz w bagnie goryczy i samodestrukcji(patrz punkt 4). Zaufaj sobie. W końcu kto jak nie ty, pokieruje lepiej twoim życiem. Stań się reżyserem swojego losu, gwarantuję ci – lepszego nie znajdziesz.

8. Przestań prawić fałszywe komplementy.

Nigdy nie rozumiałam tej do zwymiotowania nieznośnie słiciasnej atmosfery kłamstw i nieszczerych komplementów. Jeśli nie podoba ci się sukienka koleżanki, to naprawdę nie musisz mówić, że wygląda w niej oszałamiająco.

9. Przestań udawać przed światem kogoś kim nie jesteś.

Chyba że chcesz być aktorem niekończącej się tragedii. Miej odwagę być inny, może właśnie w tym zielonym płaszczu. To gra na najwyższym poziomie, o najwyższą stawkę. Miej odwagę być sobą, w świecie gdzie każdy chce być kimś innym.

Main photo source